Kongres Liderów

W piatek, 16 listopada wziąłem udział w pierwszym Kongresie Liderów w Warszawie. Bardzo ciekawa inicjatywa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Było inspirująco – spotkania z autorytetami w swoich dziedzinach: Marszałkiem Senatu – Bogdanem Borusewiczem, prof. Witoldem OrłowskimMarią Pasło-Wiśniewską, Przemysławem Radwan-Rohrenschefem, prof. Ladislau Dowborem i przede wszystkim z twórcą Szkoły Liderów, prof. Zbigniewem, A. Pełczyńskim. Do tego panele, spotkania i rozmowy w kuluarach.

W moim wypadku Kongres miał też wymiar praktyczny. Razem z koleżankami i kolegami z VII edycji Liderów PAFW będziemy realizować świetny projekt animacyjno-kulturalny. A wszystko to dzięki Annie Osiadacz z Milanówka, która wpadła na ten świetny pomysł. Więcej napiszę, gdy tylko na horyzoncie pojawią się jego ostateczne kształty, czyli (sądząc po tempie dotychczasowych prac) niedługo.

A po Kongresie przez weekend bawiłem się w przednim towarzystwie na Zjeździe Absolwentów Szkoły Liderów. Spotkałem mnóstwo wspaniałych osób z całego świata, nawiązałem kontakty nie tylko z liderami z całego kraju, ale również USA, z Londynu, Rosji, nawet z Australii. Nauczyłem się, jak się finansuje projekty w Stanach (tam granty to ledwie kilka procent budżetu), ale przede wszyskim świetnie się bawiłem. Mam nadzieję, że już niedługo te spotkania wydadzą pierwsze efekty (najszybciej chyba w Słupsku, gdzie będe pomagał zakładać teatr).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s