Nie mamy na kogo głosować, ok, ale może jednak coś zróbmy?

Podzielę się z Wami interesującą inicjatywą. Na stronie MamPrawoWiedzieć.pl prowadzonej przez Stowarzyszenie 61 znajdziecie mnóstwo pożytecznych informacji, które być może pomogą Wam dokonać mądrego wyboru. Powyżej spot informacyjny, a po kliknięciu więcej przesłanie prezeski stowarzyszenia, Róży Rzeplińskiej, wspaniałej kobiety, którą miałem okazję niedawno poznać. Jeśli tak jak ja uważacie, że nasz głos jest ważny, podzielcie się linkiem do strony, bo być może dzięki takim właśnie inicjatywom ci goście, którym wydaje się, że mogą nas bezkarnie robić w bambuko, zaczną wreszcie pracować, a nie tylko brać naszą kasę. A teraz już kilka słów od Róży:

9 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów, którzy przez najbliższe cztery lata będą dla nas pracować. Jako wyborcy decydujemy o ich zatrudnieniu, dlatego mamy prawo wymagać od kandydatów i potraktować kampanię jak proces rekrutacyjny. Obywatele skarżą się na brak informacji o kandydatach. Rozwiązaniem jest skłonienie przyszłych parlamentarzystów do prezentowania informacji o sobie oraz do odpowiedzi na trudne i ważne pytania.

20 organizacji pozarządowych, działających w różnych obszarach przygotowało kwestionariusz doświadczenia i poglądów dla kandydatów. To jest nasz głos w kampanii. Chcemy i jesteśmy stroną w debacie publicznej. Domagamy się informacji, kto i w jaki sposób chce reprezentować nasze interesy w Parlamencie.

Wypełnione kwestionariusze publikujemy w obywatelskim serwisie MamPrawoWiedziec.pl. Dzięki odpowiedziom na pytania wyborcy mogą poznać kompetencje, zainteresowania i światopogląd kandydatów.

Zależy nam na dotarciu do jak najszerszej grupy kandydatów. Namawiamy Was, nie siedźcie bezczynnie – włączajcie się w działania na rzecz obywatelskich wyborów. Mamy dla Was prośbę i propozycję – pomóżcie nam promować ideę świadomego głosowania, zarówno wśród wyborców, jak i kandydatów. Poniżej propozycja działań. Wiemy,  że jesteście zajęci, dlatego instrukcje są proste i nieczasochłonne.

Dziękujemy Wam bardzo, bardzo za pomoc!

WYBIERASZ? DZIAŁAJ!                       

1. Obejrzyj SPOT na MamPrawoWiedziec.pl.

2. Namawiaj kandydatów do zaprezentowania swoich poglądów.
Adresy e-mail do komitetów znajdziesz w zakładce komitety.
Możesz posłużyć się poniższym tekstem.

Szanowni Państwo,

rozważam głosowanie na kandydatów z Państwa listy w nadchodzących wyborach parlamentarnych, jednak chcę poznać poglądy poszczególnych osób i wybrać kandydata, którego poprę.

Apeluję by kandydaci z Państwa komitetu udzielili merytorycznych odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu przygotowanym przez serwis MamPrawoWiedziec.pl. Uważam, że jest to dobre narzędzie, ułatwiające świadomy udział w wyborach i zamierzam oddać swój głos wyłącznie na kandydata, który poświęcił swój czas na zaprezentowanie swoich poglądów w serwisie.

Aby wziąć udział  w projekcie należy kliknąć w link przesłany do kandydatki/kandydata mailem z adresu anna.huras@art61.pl  i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Kandydaci, którzy nie dostali zaproszenia nadal mogą zgłaszać się sami:

www.MamPrawoWiedziec.pl   Kandydujesz?  Zgłoś się!

Mam nadzieję, że kandydatom z Państwa komitetu zależy na głosach świadomych wyborców.

Wyborca [imię i nazwisko]

3. Zamieść nasz spot, baner lub po prostu link na stronie.
W zamian zrobimy to samo.
Spot do pobrania. Baner do pobrania. Link: www.MamPrawoWiedziec.pl

4. Twórz falę.
Napisz o projekcie, wyślij e-maile do swoich znajomych. Po prostu prześlij dalej tą wiadomość.

5. Korzystaj z kwestionariusza.
Czytaj, co piszą kandydaci, a potem sprawdzaj czy wywiązują się z obietnic. Wyniki dostępne na MamPrawoWiedziec.pl.

6. Korzystaj z naszych materiałów.
Przygotowaliśmy 10 filmików edukacyjnych o wyborach. W rolach głównych – mrówki. Zobacz.

7. Polub nas na facebooku
http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-61

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s